Організація харчування

Про реформу харчування у закладах освіти

Згідно з Постановою від 24.03.2021 р. № 305 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку". У закладі дошкільної освіти вводиться безпечне і здорове харчування дітей. Діти мають вчитися розуміти, що означає бути здоровим і що для цього потрібно робити. Зокрема, ідеться про правильні харчові звички. Щоб діти знайомилися з цими звичками та засвоювали їх, освітяни та батьки мають діяти спільно. Саме заклад освіти є майданчиком, який об'єднує всіх учасників освітнього процесу та може спонукати їх до здорового способу життя. Якщо керівництво закладу підтримує принципи здорового харчування і дбає про право дітей на здорову їжу,дошкільнята  звикатимуть харчуватися правильно та мотивуватимуть до цього батьків.

Багато вже було сказано і написано про реформу дошкільного харчування. Її основна мета – покращення здоров’я дітей  у найближчій перспективі. Однак, реформа не дасть очікуваного результату, якщо вдома ми будемо продовжувати наминати сардельки з булочками і цукерками.

Нині до нового меню звикають усі, і кухарі, і діти, і адміністрація закладу. Щоб бути у курсі справ, треба просто завітати на портал https://znaimo.gov.ua , тут максимум інформації про реформу, збалансовану їжу, також можна ознайомитися з технологією приготування страв.

В оновлених нормах харчування у закладах дошкільної освіти, затверджених Постановою Кабміну у 2021 році, враховане правило «5 на день».

У дитсадках, школах і закладах оздоровлення під час триразового харчування щодня передбачені 3 порції овочів (на сніданок, обід і вечерю разом із зеленню), 2 порції фруктів (на сніданок або вечерю, а також на обід), а також тричі на тиждень порція сушених фруктів і ягід та двічі на тиждень — сік. Ще одна порція овочів чи фруктів і ягід йде під час другого сніданку або підвечірку.

Були проведені батьківські збори на тему  здорового харчування у закладі дошкільної освіти, згідно  Постанови КМ № 305